logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 


Czy to już koniec pirackich Windows? Mit? Drukuj Email
Wpisany przez Roman Drochomirecki  |  niedziela, 12 grudnia 2010 13:42

Zastanawiające jest jak bardzo gigant z Redmond próbuje zabezpieczyć swoje produkty przed łamaniem zabezpieczeń. Systemy operacyjne Windows, są najczęściej wykorzystywanym nielegalnie oprogramowaniem na świecie. Piszę to tutaj, ponieważ pamiętam lekcje z kryptografii i możliwości, jakie oferuje szyfrowanie, ale też z jednego pozytywnego aspektu.

Otóż, po tym jak Microsoft wprowadził w systemie operacyjnym XP metodę aktywacji systemu WGA (Windows Genuine Advantage), narzędzia, które sprawdza legalność systemu operacyjnego on-line, sprawa nieco ucichła. W Windows 7, Microsoft zabrał się ponownie do pracy usprawniając metodę, która notorycznie jest, w bardzo szybkim czasie łamana przez hakerów. Tym razem wymyślono WAT (Windows Activation Technologies), które zostanie wprowadzone najprawdopodobniej z dużą aktualizacją systemu Service Pack 1.

Z myślą o legalnych użytkownikach Microsoft przygotował szereg przydatnego, darmowego oprogramowania czy bezpłatną obsługę techniczną. W Rosji otworzono nawet sklep internetowy, gdzie bez wychodzenia z domu można zakupić po specjalnych cenach produkty giganta.

Czy to WGA czy WAT, sprawa i tak prędzej czy później może być łamana w szarej strefie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

 
Janusz Gołas
0 # Janusz Gołas 2012-01-07 11:35
...hmm,nie wiem jak to jest ,ale pomimo,że mam "legala "win7...nie tak dawno widziałem jak za pomocą 2 programików...m ożna "pirata"...zami enić na LEGALNY WIN7...z pelny zestawem aktualizacyjnym ,oraz INFO...że system JEST LEGALNY.Więc wniosek mój jest taki...gdybym to wiedział wcześniej to....???.Pozdr awiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
Joomla SEO powered by JoomSEF