Problem z instalacją Windows - Warsztat Internetowy - rzetelna wiedza od eksperta IT
logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 


Problem z instalacją Windows Drukuj Email
Wpisany przez Roman Drochomirecki  |  piątek, 09 grudnia 2011 21:29

Pytanie od czytelnika:

 winerrWitam, mam problem, wczoraj złożyłem wujowi komputer, jest to trochę stary komputer lecz tylko na tyle wuja stać, po złożeniu chciałem zainstalować Windows i tu sie zaczyna problem. Na początku instalacji jeszcze przed umową licencyjną, po pewnym czasie pojawia się błąd.

Pisze, że plik dysk.sys jest uszkodzony. Płyta w Windowsem jest na 100% sprawna i działa ponieważ od razu sprawdziłem to w swoim komputerze, dowiedziałem się też że może być to wina dysku twardego a więć włożyłem go do swojego komputera i u mnie dysk działa, system sie instaluje. Później pomysleliśmy że coś z płytą głowną nie tak i założyliśmy inną, kolejna opcja to było że to napęd DVD jest nie sprawny lecz i ta teza okazała się błędna. Dalej na początku instalacji pojawia się błąd. Próbowaliśmy z innych płyt lecz, też wyskakiwał błąd tyle że na każdej płycie inny, a wszystkie są sprawny. Co może być przyczyną? Jak zainstalować system, jak zrobić żeby komputer chodził? Czy jest mozliwość że coś jest źle podłączone, jak tak to co może być powodem? Nie mam pojęcia co może powodować ten błąd.

Odpowiedź:

Najczęściej przy opisanych problemach jest to wina wadliwie działającej pamięci operacyjnej RAM - stąd w efekcie końcowym różne błędy podczas kopiowania plików systemowych.
Proszę włożyć zamienniki, tj. inne niż te które są teraz, od znajomego albo spróbować wyjąć jedną pamięć (jeśli są dwa lub więcej modułów) i popróbować jak dotychczas metodą prób i błędów.

Pamięć RAM nie jest niestety wieczna, wbrew ogólnej opinii rzadko psujących się podzespołów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

 
Janusz
0 # Janusz 2011-12-12 00:28
Bardzo sluszna,oraz trafna uwaga ,miałem tak w kilku przypadkach .Wymiana kości na mniejsze ,ale sprawniejsze ...pomogła w 100%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
Sebastian
0 # Sebastian 2011-12-17 20:47
Dziękuję bardzo za pomoc :) wszystko sie zgadza, winny był RAM, dziękuję :) Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
Joomla SEO powered by JoomSEF