Warsztat Internetowy - rzetelna wiedza od eksperta IT
logotype


Aby mieć większe przywileje niż inni...
Zarejestruj się (1 min)
To jest (i już zawsze będzie) darmowe.


Trzy proste kroki:

[ 1 ] Strona rejestracyjna
[ 2 ] Wypełnienie formularza
[ 3 ] Potwierdzenie rejestracji

Rejestracja >> kliknij


 1
Nov
    Ewolucja Windows (1985 - 2009)

Na poniższym filmie możesz zobaczyć jak wygladała pierwsza i kolejne wersje tego popularnego systemu operacyjnego. Dodatkowo autor filmu dodał zrzuty ekranu wersji, które nigdy nie doczekały się oficjalnych wersji. Film wart obejrzenia.

Jako ciekawostkę dodam, że Microsoft w polskiej wersji językowej wydał dopiero Windows 3.1 w 1992 roku.

Kliknij aby obejrzeć na YouTube (czas 10:52)

 
 

30
Oct
    Nowe netbooki już bez Windows XP

Niestety, ale jeśli jeszcze gdzieś znajdziesz nowy komputer z preinstalowanym systemem Windows XP, to jesteś szczęściarzem. Uważam, że dzisiaj ze stajni Microsoft'u liczy się Windows 7 i nawet jesli mówmy o mało wydajnych komputerkach, to powinieneś rozglądać się tylko i wyłącznie za tym systemem.koniec_xp

Windows 7 na netbooki to specjalnie mało obciążające wersja i muszę przyznać, że na takim komputerku pracuje się całkiem przyjemnie i płynnie. Z drugiej strony, nalezy sobie uświadomić do czego ten sprzęt jest stworzony. Przede wszystkim: długa praca na baterii, dostęp do sieci, mała waga i gabaryty. Następnie ergonomia i wydajność.

Uwaga: Warto wspomnieć o wszystkich użytkownikach korzystających z Windows XP - Microsoft poinformował oficjalnie o utrzymaniu wsparcia technicznego dla systemu Windows XP do 8 kwietnia 2014 roku. Jednak, podstawowe wsparcie techniczne dla Windows XP zakończyło się 14 kwietnia 2009. Oznacza to, że producent będzie publikował jedynie poprawki dotyczące bezpieczeństwa dla systemu.

 
 

29
Oct
    Kurs: zasilenie konta telefonicznego drogą elektorniczną

W tym krótkim warsztacie pokazuję jak siedząc wygodnie w fotelu, możesz zasilić sobie czy rodzinie telefon na kartę lub mix.

Wystarczy, że posiadasz konto bankowe (nawet te bezpłatne)

Tylko zobacz wideo:
zasilenie_konta_tel

 
 

28
Oct
    Płatności natychmiastowe - opłacanie usług online (mBank)

W niecałe 7 minut, pokażę Ci jak działają płatności drogą elektroniczną. Idziemy z duchem czasu. Kolejki na Poczcie Polskiej niedługo się zmniejszą. Przekonaj się jakie to proste:

mbank 

 
 

27
Oct
    Błyskawiczne zablokowanie komputera

Zdarza się, że na chwilkę gdzieś wychodzimy, a nie chcemy aby ktoś podglądał co ogladamy na ekranie.
Zapamiętaj - jednocześnie wciśnij klawisze: win+L
Klawisz z logo windows (po lewej obok spacji i alt + klawisz L).

Procedura jest dość bezpieczna jeśli masz założone hasło w trakcie logowania systemu. Jesli nie masz jeszcze hasła to założysz je w: Start --> panel sterowania --> konta użytkowników i filtr rodzinny--> konta użytkowników --> wybierz swoją nazwę i klinij na "utwórz hasło". Podaj odpowiednie. Zaakceptuj zmiany klikając OK. Teraz możesz sprawdzić kombinację klawiszy.

win_l

 
 

27
Oct
    Jeden program warty nawet 200 PLN dziennie zupełnie za darmo

Nowa inicjatywa w świecie dystrybucji oprogramowania! Każdego dnia oferowane jest zupełnie za darmo licencjonowane oprogramowanie. Kiedy w innym przypadku trzeba by było kupić inny produkt. Może Photoshopa tam nie znajdziemy ale za to coś innego przydatnego może się trafić.

Znajdziesz to na stronie http://www.giveawayoftheday.com Organizator twierdzi, że codziennie znajdziesz tam gorący tytuł najlepszych autorów oprogramowania z całego świata.

Aktualnie na stronie do pobrania:

 
 

27
Oct
    Windows. Programy? Tak. Ale nie byle jak.

W dużej mierze, przez sporą ilość zbędnego oprogramowania komputer działa wolno.

Warto zobaczyć o co chodzi w Menu Start --> panel sterowania --> odinstaluj program.
Tam wyświetlone zostaną programy zainstalowane na Twoim komputerze. Warto się zainteresować. Usuń, te z których już od dawna nie korzystasz. Jesli trafisz na pozycję której nie znasz, lepiej ją zachowaj. Usuwasz tylko te, które znasz.

 
 

27
Oct
    Dwie partycje to podstawa!

Pracując na komputerze osobistym, musisz wiedzieć jak wazne jest posiadanie dysku podzielonego na przynajmniej dwie części.

Przykładowym zastosowaniem jest to, iż podczas reinstalacji uszkodzonego systemu nie ruszasz danych, które znajdują się na drugiej cześći (partycji). Wówczas zachowujesz ważne dla siebie pliki. Usuwasz (formatujesz) jedynie dysk systemowy.

 
 

27
Oct
    Pulpit zmniejsza wolne miejsce na dysku

Wszystko to co trzymasz na pulpicie, jest przechowywane na dysku systemowym. Oznacza to, że jesli twój system znajduje się na dysku C zmniejszasz jego rozmiar wszystkim tym co masz na pulpicie. Czasami warto przenieść kilka folderów na drugi dysk [kopiuj dowolny folder/foldery z pulpitu -->Mój komputer --> dysk D (o ile masz) --> wklej] W tym miejscu umieszczasz rzadziej używane foldery z filmami, zdjęciami czy muzyką.

 
 

27
Oct
    Uruchamianie komputera z kilku rdzeni naraz

Pod Windows 7 istnieje opcja rozruchu na wszystkich rdzeniach nowoczesnej maszyny. Warto uaktywnić tę funkcję.

Krok po kroku:

  1. menu Start,
  2. w okienko wpisujesz: msconfig,
  3. zakładka "rozruch",
  4. dalej "opcje zaawansowane"
  5. zaznacz opcję "liczba procesorów"
  6. wybierz z listy największą dostepną liczbę.
  7. Zastosuj zmiany
  8. Uruchom ponownie komputer.

Mini kurs wideo:

 

kilka_rdzeni 

 

 
 

27
Oct
    Dwa antywirusy - nie rób tego!

Instalacja dwóch programów antywirusowych to mit. Twój komputer będzie jeszcze gorzej chroniony niż powinien. Do tego dwa razy wolniejszy. Dzieje się tak, ponieważ jeden antywirus "gryzie" się z drugim, co skutkuje błędnym działaniem systemu.

 
 

27
Oct
    Jaka to melodia?

Na stronie http://odsluchane.eu możesz poznac tytuł piosenki którą słyszałeś w radio. Wystarczy, że zapamiętasz przedzaił godzinowy i dzień jej nadania, wówczas będziesz mógł ją ponownie odsłuchać.

 

 
 

27
Oct
    Przedłużenie życia baterii

Jesli korzystasz z laptopa w domu, wyciągnij baterię i działaj tylko na samym zasilaczu. Uchronisz akumulator przed zbyt szybkim zużyciem.

 

 
 


Strona 4 z 5
Joomla SEO powered by JoomSEF